Atölye ve Gruplarımız

Çocuklarımız için hazırladığımız gruplarla hizmetinizdeyiz .

Psikodrama Atölyeleri (4-5-6 yaş, 6-7-8 yaş, 9-10 yaş)

Psikodrama , kişilerin ilişkilerini, bu ilişkilerde yaşadıkları sorunları, çatışmaları ve kendi iç dünyalarını spontan bir biçimde, bir oyunun içinde rol alarak incelemelerini ve farkındalığa ulaşmalarını sağlamaya çalışır.

Psikodrama atölyeleri ile İlişki problemleri yaşayanlar, Travma geçirenler,  Farklı nedenlerle bağımlı olanlar,  Takıntı sorunları yaşayanlar, Stresle baş edemeyenler,  Öfke yönetimini sağlayamayanlar ve Bireysel farkındalık kazanmak isteyenler katılabilir.

Kurumumuzda uygulanan psikodrama atölyeleri psikodrama eğitimi almış özel eğitim uzmanımız ve psikoloğumuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Atölyelerimiz danışanların özellikleri göz önünde bulundurularak 8-10 kişilik gruplar halinde yapılmaktadır.

Düşünce Becerilerini Geliştirme Atölyesi

Düşünmek, insanın evrene hükmetmesini sağlayan bir farklılık, hayatı kavramaya yarayan bir araçtır. Düşünme Becerileri Atölyesi ile çocuklarımız var olan potansiyellerini doğru kullanmayı öğrenirler. Düşünme Becerileri, çocuklarımızda sıra dışı düşünme, sorgulama, olaylara farklı açılardan bakabilme, analojik düşünme, analiz, sentez gibi basamakların öğretilmesini sağlayan etkinliklerden oluşan bir atölye çalışmasıdır. Düşünme Becerileri, öğrencilerde creative düşünmenin boyutları olan özgünlük, akıcılık, zenginlik ve esneklik gibi basamakların geliştirilmesiyle oluşur.

Dil-Konuşma ve İletişim Destekli Oyun Grubu

Oyunlar, çocukları etkinliğe katmaya ve ondan bir şeyler öğrenmeye teşvik etmenin harika bir yoludur. Farklı oyunlar, çocukların çeşitli konuşma sorunlarını eğlenceli ve rahat bir şekilde çözmelerine yardımcı olabilir ve konuşma terapisini günlük rutinlerine uyarlamalarına yardımcı olabilir.

Çocukların dil gelişimini destekleyen oyuncaklarla ilgili yapılan araştırmalara göre etkileşim temelli oyun ve oyuncakların dil gelişimini en çok destekleyenler  olduğu bulunmuştur. Çocuğun dil gelişimi basit, pahalı olmayan oyuncaklarla desteklenebilir. Önemli olan oyun esnasında kullanılan oyuncaklardan çok bu oyuncakların nasıl kullanıldığı ve çocukla nasıl etkileşime geçildiğidir.

Çocuklar yaşıtlarıyla oyun oynarken sosyal iletişimi öğrenirler. Göz teması, sıra alma, sohbet başlatma ve sürdürme, problem çözme  gibi becerileri edinirler.

 

Phone: 0505 644 49 37
Bostanlı, Karşıyaka/İzmir
Cengiz Kocatoros Sokağı No:30 D:1, 35590