1998  Yılında  Gazi Üniversitesi Özel Eğitim  bölümünden mezun olan Rahşan Özgenlik ,mezuniyeti sonrasında Erken çocukluk  dönemi  eğitimlerine  devam etmiştir. Çocuk gelişim takibi,otizm ,Geçikmiş konuşma ve Çocuklarda Davranış sorunları  ile ilgili  uzun  yıllar  Üniversitelerin eğitimlerine katılarak bilimsel temel altyapısını oluşturmuştur.

Milli Eğitim  bakanlığına  bağlı olarak 19 yıl hizmet vermiştir. Bu yıllar içerisinde  idareci  ve öğretmen olarak   okul ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinde görev almıştır. Bilgi ve tecrübeleri ile çocukların yanında olmak için Dipol Aile Danışma Merkezini  kurmuştur.

Otizmli çocuklarda Drama ,Flortime ,Noroplay,Eteçom,ivo-ods otizmkapsamlı değerlendirme.Aba ,Ses temelli uygulamalar ,Görme engellilerde bağımsız yaşambecerileri,Baraille alfabesi  ile okuma yazma ,oyun terapisi Yetişkin dezavantaşlı  çocuklarda cinsel eğitim  eğitimlerine  katılmıştır.

Ayrıca; Çocuk testleri ,Wıscar  zeka testi, ivo-ods  otizm kapsamlı değerelendirme ölçeği  uygulamaktadır.

iletişim sorunu  ve otizm  tanılı çocuklar için yapılandırılımış oyun becerileri eğitici eğitimini  ve çocuklarda yaşanılan davranış sorunları  ve  dönüştürülebilir sembol pekiştireç kullanımı eğitimini vermektedir.

 

 

 

Phone: 0505 644 49 37
Bostanlı, Karşıyaka/İzmir
Cengiz Kocatoros Sokağı No:30 D:1, 35590